REGULAMIN

Nowy tutaj? Przedstaw się!
Awatar użytkownika
Admin
Administrator
Posty: 12
Rejestracja: 07 lipca 2009, 20:10
Lokalizacja: cbr xx pl

REGULAMIN

Postautor: Admin » 08 lipca 2009, 11:31

Niżej kilka zasad dzięki którym wszystkim powinno żyć się lepiej :)

ZASADY DZIAŁU GIEŁDA

Wstęp

Dziękujemy za stosowanie się do tych reguł stworzonych z myślą o dyskusyjnym i społecznym charakterze forum, spokoju, kulturze i bezpieczeństwie korzystających z niego internautów.
Osoby konsekwentnie i uporczywie naruszające te zasady mogą spotkać się z niechęcią użytkowników a także utratą przywileju pisania postów poprzedzoną ostrzeżeniem.

Poniższe reguły są integralną częścią zasad korzystania z Forum CBR-XX.PL
Jeśli nie akceptujesz tych zasad , musisz zaprzestać użytkowania jakiekolwiek działu CBR-XX.PL

Zasady umieszczania wpisów na forum

1. Odwiedź powitalnie - przedstaw się wszystkim, napisz skąd jesteś, od jak dawna jeździsz XX-em lub kiedy masz zamiar go kupić i dlaczego tak późno. Jeśli posiadasz zdjęcie możesz pokazać motocykl innym.

2. Zdobycie wiedzy o problemie. Na samym początku postaraj się dowiedzieć czy ktokolwiek zadał już pytanie, które masz zamiar Ty zadać. Wyodrębnij ze swojego pytania słowa kluczowe. Spróbuj skorzystać z wyszukiwarki, prawdopodobnie nie jesteś pierwszą osobą z takim problemem, jest szansa, że na forum toczy się właśnie na ten temat dyskusja. Przeczytaj ją zanim napiszesz swój pierwszy post lub założysz nowy wątek.


3. Uważnie wybierz miejsce gdzie umieścisz swój post. Staraj się wybrać prawidłowy dział dla Twojego postu. Nie duplikuj postów w innych działach, nie zakładaj nowego wątku nawet jeśli nie doczekałeś się odpowiedzi. Daj innym użytkownikom forum przeczytać co napisałeś i zastanowić się nad problemem, pamiętaj, nie każdy jest na forum w tym czasie , w którym Ty na nim przebywasz. Duplikaty, źle umieszczone posty lub wątki mogą być przeniesione lub usunięte bez powiadomienia.


4. Dobrze zatytułuj wątek. Uważnie zastanów się nad tytułem wątku. Z zasady tytuł powinien być streszczeniem problemu. Nie tytułuj wątku samym faktem , że masz problem. To już wiemy. Gdybyś nie miał problemu, nie zadawałbyś pytania na forum. Przykład dobrego tytułu: “Alternator nie ładuje” Przykład złego: “Pomocy! Coś się dzieje z motocyklem!”

5. Poprawnie zadawaj pytania. Staraj się opisać problem i uwzględnić jak najwięcej szczegółów. Rodzaj motocykla, rocznik, określ problem jak możesz najlepiej. Im więcej detali tym większa szansa na diagnozę a tym samym na użyteczną pomoc.

6. Współpracuj. Podejmij dyskusję z osobami, które starają Ci się pomóc - opisz czy ich sugestie zadziałały czy nie , doprecyzuj coś jeśli zostaniesz o to poproszony. Poświęć swój czas tak jak ktoś poświęca czas Tobie. Podziękuj.

O moderacji

Moderatorzy i Administratorzy mają przywilej ostatniego słowa dotyczącego moderacji dyskusji, w przywilej ten wchodzą: prawo do zamykania, wymazywania a także edycji treści i tytułów wątków oraz prawo do edycji i kasowania postów z jakiegokolwiek powodu związanego z moderacją forum. Jakkolwiek przyczyny podjęcia takich działań powinny być wyjaśnione, złożenie wyjaśnień jest dobrowolne i nie musi nastąpić, nawet na żądanie. Należy zaznaczyć, że przeoczenie przez moderatora naruszenia regulaminu nie oznacza przedawnienia takiego naruszenia a także dopuszczalności takich naruszeń w przyszłości.

Prawo do ostatecznej decyzji dotyczącej zawartości merytorycznej i kierunku rozwoju forum mają Administratorzy. Mogą oni konsultować swoje pomysły z Użytkownikami Forum a także Moderatorami , zachowują jednak przywilej ostatniego słowa.

Inne zasady

Pod żadnym pozorem nie umieszczaj we wpisach treści dla dorosłych. Forum to odwiedzają także użytkownicy niepełnoletni, a wielu innych użytkowników odwiedza Forum w czasie przebywania w pracy - gdzie taka zawartość na ekranach ich komputerów może być naruszeniem panujących tam zasad.

Na forum zabrania się używania wulgarnych bądź w inny sposób obraźliwych nazw użytkownika (nick). Posiadacz takiego konta zostanie zbanowany, a ban zostanie usunięty dopiero po zgłoszeniu administracji nowej nazwy użytkownika.

Zachowaj poziom. Mimo, że nie będziemy oceniać Twoich poglądów, musisz umieć podawać je w cywilizowany i kulturalny sposób.

Administracja Forum CBR-XX.PL głęboko wierzy w prawo człowieka do informacji, wolność wypowiedzi i swobodę wygłaszania opinii, nie ponosi jednak odpowiedzialności za intencje użytkowników, treści przez nich zamieszczane na łamach CBR-XX.PL oraz zastosowanie informacji i wiedzy zdobytej na forum CBR-XX.PL

Forum CBR-XX.PL jest miejscem przeznaczonym na dyskusje o problemach związanych z użytkowaniem i serwisowaniem motocykla Honda CBR 1100 XX Super Blackbird
Jakkolwiek inne tematy nie są zabronione to jedynym miejscem podjęcia dyskusji innej niż motocyklowo-serwisowe jest dział OGON. Podlega on wszystkim innym punktom niniejszego regulaminu.

W wątkach/wpisach nie dopuszczamy personalnych problemów, uwag oraz dyskusji o innych użytkownikach forum.

Nie pisz postów o zerowej wartości merytorycznej. Nie torpeduj wątków ani nie sprowadzaj ich na manowce. Jakkolwiek dopuszczamy kulturalny OT , nie może on przeobrażać oryginalnego tematu w inny temat. Jeśli dyskusja ma zmierzać w tym kierunku - załóż nowy temat.

Moderatorzy mają prawo wyodrębnić posty niepowiązane z tematem i przenieść je w inne miejsce, z usunięciem włącznie.

Nie udzielaj "prywatnych" odpowiedzi (PW, e-mail) na zadane publicznie (tj. w postach) pytania dotyczące omawianego tematu lub problemu - kłóci się to z ideą i celami Forum, jakimi są możliwość publicznego zadawania pytań i prawo wszystkich uczestników dyskusji do poznania odpowiedzi na nie. Natomiast korzystaj z "prywatnych" kanałów jeśli Twoje uwagi czy komentarze nie dotyczą meritum wątku ("off-topic"), i ich obecność w wątku nie będzie wnosiła niczego istotnego do tematu, i będzie tylko zaśmiecała dyskusję ("trollowanie", "spamowanie", etc.)

Sprawdź pisownię i gramatykę swojej wypowiedzi. Nie tylko spowoduje to lepsze zrozumienie Twojej wypowiedzi przez innych ale też pozwoli Ci na zachowanie szacunku do Twojej osoby. Przy okazji nie dostarczysz innym pretekstu do ataków na Twoje słownictwo i styl w zastępstwie prawdziwej dyskusji.


Na forum CBR-XX.PL obowiązuje zasada “Zero tolerancji dla spamu”. Spamer będzie usunięty z naszego forum (zbanowany) bez ostrzeżenia i możliwości powrotu na forum. Za spam uznawane będą między innymi odnośniki do komercyjnych stron umieszczane także w profilu, podpisie lub emblemacie użytkownika.


Publikując wpis na forum, jego autor oświadcza, że udziela równocześnie nieodpłatnie, nieograniczonej czasem zgody na rozpowszechnianie jego treści w internecie.

Wszelkie materiały umieszczone na forum CBR-XX.PL są objęte prawem autorskim.
Zabronione jest przekopiowywanie bez zgody autora.
Użytkownicy ponoszą pełną odpowiedzialność za umieszczone przez siebie materiały.
Każde wejście na forum jest logowane.
Wszelkie dane umieszczone przez użytkownika nie będą udostępniane osobom trzecim z wyjątkiem nakazu ze strony prokuratora.
Dane kontaktowe podaje się dobrowolnie z wyjątkiem adresu e-mail, który jest niezbędny w celu rejestracji.


Administracja zastrzega sobie możliwość zmian w regulaminie.

Często Zadawane Pytania (FAQ) --> faq.php

Pozdrawiamy
CBR-XX.pl

Wróć do „Powitalnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość