dziwne stukanie

Skrzynia/Układ Paliwowy
Awatar użytkownika
emil
Administrator

Re: dziwne stukanie

Postautor: emil » 15 września 2017, 20:28

Niejeden. Sprzęgło, ale kurwa na forum vfr chłopak napisał w tym temacie coś mądrego, tyle że zdjęć nie widać bez logowania:

http://vfr-oc.pl/forum/viewtopic.php?p=362294#p362294
Miejsce, gdzie chodzą tarcze w koszu, robią się tam odgnioty i tarcze się blokują. Brzmi sensownie.
Awatar użytkownika
RafalBukowski

Postautor: RafalBukowski » 16 września 2018, 15:41

Witam mam taki sam problem jak opisany powyżej mój mechanik rozebral sprzęgło w drobny mak niby wszystko okej żadnych luzow ns lozysku igiełkowym ani na walku skrzyni biegów a jak silnik się rozgrzeje to słychać dziwne stukanie jak wbije 1i zaczynam ruszać to wszystko cichnie pomocy koledzy
Awatar użytkownika
Kendas

Postautor: Kendas » 16 września 2018, 16:39

Siema,
Pewnego razu po odpaleniu silnik też mi zaczął dziwnie stukać , na wciśniętym i wyciśniętym sprzęgle , wzrastało wraz z obrotami. Okazało sie pękła sprężyna napinacza łańcucha rozrządu .

Pozdro.
....bo świat się skończy, kiedy zabraknie paliwa ....

http://www.youtube.com/watch?v=aFBC5CtO ... e=youtu.be

zerknij sobie na plażę :-) http://webcam.dziwnow.pl/

Suuuuper Blackbird
Awatar użytkownika
RafalBukowski

Postautor: RafalBukowski » 16 września 2018, 19:03

Mam pytanie Łukasz XX jest jeszcze na forum on miał identyczne objawy jak ja chciałem zapytać czy po wymianie łożysk igiełkowego było już ok
Awatar użytkownika
RafalBukowski

Postautor: RafalBukowski » 01 października 2018, 19:29

Panowie witam i ponawiam temat stukania na zimnym silniku miał ktoś takie objawy jak Łukasz XX i co było powodem stukow ja mam tak w swojej maszynie i nie wiem za bardzo jak ugryźć temat
Awatar użytkownika
marjusz
Kontaktowanie:

Postautor: marjusz » 02 października 2018, 20:19

Ale stukanie nie bierze się z luzów na łożysku czy wałku tylko na koszu sprzęgłowym..
WWW.MOTO-MARLON.PL części i akcesoria motocyklowe.
RURY ZAWIESZEŃ,LS2, MT, NISSIN, GIVI, KAPPA MODEKA,BUSE, MRA i wiele innych marek.
Zapraszam!!!
Awatar użytkownika
RafalBukowski

Postautor: RafalBukowski » 03 października 2018, 08:10

Witam kolegę czyli generalnie mam kosz sprzęgłowy do wymiany.? Ja sugerując się opisywanym przypadkiem na forum zamówiłem już łożysko igiełkowe na kosz sprzęgłowy pewnie niepotrzebnie zobaczymy jak go założę a co sądzicie o regeneracji kosza we Wrocławiu jest firma która się tym zajmuje i ludzie chwalą ich robotę
Awatar użytkownika
Salem

Postautor: Salem » 03 października 2018, 20:54

Ech...Ja wymieniłem kosz sprzęgłowy na nowy i dalej stuka jak silnik jest rozgrzany,szczególnie w upalne dni.I nie wiadomo do końca co jest przyczyną.Kosza nie regeneruj bo z tego co wiem,to po 3-5 tyś.hałas powróci.
Awatar użytkownika
marjusz
Kontaktowanie:

Postautor: marjusz » 03 października 2018, 21:14

RafałBukowski a jak wciśniesz sprzęgło to cichnie? Mój kosz już grał jak betoniarka. Kupiłem używany w super stanie i jest elegancko. Pomaga podciągnięcie troche wolnych obrotów.

RURY ZAWIESZEŃ,LS2, MT, NISSIN, GIVI, KAPPA MODEKA,BUSE, MRA i wiele innych marek.

Zapraszam!!!
Awatar użytkownika
RafalBukowski

Postautor: RafalBukowski » 04 października 2018, 05:30

U mnie nie cichnie stukanie jak wcisne sprzęgło dopiero jak wbije 1i zaczynam ruszać to cichnie całkowicie także nie są to typowe objawy koszyka no YouTube są filmiki z takimi objawami napisałem z pytaniem co to było ale na razie cisza
Awatar użytkownika
RafalBukowski

Postautor: RafalBukowski » 04 października 2018, 18:38

Panowie witam ponownie mam pytanie czy można wymienić łożysko to na walku za koszem sprzęgłowym bez rozbierania silnika
Awatar użytkownika
marjusz
Kontaktowanie:

Postautor: marjusz » 05 października 2018, 09:45

No to faktycznie to nie są objawy kosza. Kosz cichnie przy naciśnięciu. Masz wybite to łożysko? Na moje oko nie bardzo jak go można wymienić bez rozbiórki silnika... Ale może jakiś magik już to robił.

Zapraszam!!!
Awatar użytkownika
RafalBukowski

Postautor: RafalBukowski » 05 października 2018, 12:22

Witam narazie zmienię łożysko igiełkowe kosza sprzęgłowego i zobaczymy jaki będzie efekt ale pytam już profilaktyczne na przyszłość gdyby trzeba było wymienić i to ns walku za koszem
Awatar użytkownika
RafalBukowski

Postautor: RafalBukowski » 01 listopada 2018, 18:58

Witam koledzy wracam do tematu stukow silnika na ciepłym silniku zmieniłem łożysko igiełkowe kosza sprzęgłowego nowy olej castrol 10 w 40 4t i dzisiaj silnik porządnie rozgrzany już myślałem że temat ogarnięty a tu stukanie wraca nie wiem już co robić wymieniać i tak dalej czy jednak zmienić całe sprzęgło albo oddać do regeneracji
Awatar użytkownika
maciej77

Postautor: maciej77 » 02 listopada 2018, 04:58

U mnie (gaźnik) kosz sprzeglowy informuje o tym że czas na synchro gaźnikow. Po tej operacji jest cisza ;-)
Raz miałem przypadek- dojeżdżam do świateł,kosz napierdala...okazało się że nie wyłączyłem ssania... :mrgreen:
Tylko żeby nie było że synchro jest lekiem na wszystko...po prostu nasze ptaki baaardzo nie lubią nierównej pracy...

Wróć do „Silnik”