Temat oponowy

Awatar użytkownika
UxY
Administrator
Kontaktowanie:

Temat oponowy

Postautor: UxY » 03 września 2009, 11:00

Witam

Jak by nie patrzeć wielkimi krokami zbliża się jesień a za nią już wygląda zima, czas kombinacji ;]

Mój motorek w tym sezonie zrobi jeszcze tylko jedną trasę, po ściga się na 1/4 Mili i powoli będzie zasypiał.

Tak czy inaczej na przyszły sezon czeka mnie zmiana opon, celuje w oponki sportowo-turystyczne, i teraz jestem ciekaw na jakich oponach śmigacie i jak jeździcie?

u mnie póki co jest tak:

Przód: Bridgestone BT-14

Generalnie - dramat!! Nikomu do niczego nie polecam tej opony, chyba że na huśtawkę. Praktycznie nie da się jechać po mokrym a i na suchym podczas mocniejszego hamowania (nie mocnego - mocniejszego) blokuje przednie koło!! Miałem okazje jeździć na tej oponie na ZZR 1400 i było praktycznie tak samo, BEZNADZIEJA!!

Tył: Shinko R009

Generalnie ok, aczkolwiek jest to opona do jazdy turystycznej, jeśli ktoś lubi odkręcać to będzie czuł uślizgi, praktycznie zawsze, podobnie przy mocniejszej redukcji - tańczy jak baletnica, w deszczu ok ale bardzo czuła na malowane znaczki. Za te pieniądze podejrzewam że lepszej się nie kupi.

Teraz tak, zamierzam zakupić kiedyś komplet nowych ;] Zastanawiam się pomiędzy:

1. Pirelli Diablo Strada
2. Pirelli Angel ST
3. Shinko 005
4. Dunlop RoadSmart
5. Dunlop D208 / D207

na D208 miałem okazję jeździć na Kawasaki ER-6F i to są naprawdę dobre gumy, tyle że na 6 tys :mrgreen: a wolał bym coś na 10...12..marzenia :roll:

Czekam na opinie!! :mrgreen:

Pozdro!
Ogień z rury przód do góry!
Awatar użytkownika
legion

Postautor: legion » 03 września 2009, 21:11

Witam ! ja jezdziłem na michelinkach pilotach i powiem , że rewelka. Bardzo dobrze trzymają sie drogi ( raz mi sie tył ślizgną na mokrym - lało jak z cebra-przy wyprzedzaniu a było pod górke ). Co do jej wytrzymałości to nie wiem - kupiłem z nimi juz moto , było ze dwa mm bieżnika jeszcze a do pokazania sie siatki dołożyłem jeszcze 4 000 km wiec chyba nie jest źle ( choć właściciel mówił że szybko znika). teraz będę zakładał na tył dunlop Roadsmart więc za trzy tygodnie napiszę coś o nich
Awatar użytkownika
UxY
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: UxY » 04 września 2009, 10:11

No mój problem po części rozwiązał się sam - wczoraj złapałem w przednią oponę gwoździa i nie było sensu cokolwiek z nią robić, jako że najszybszy czas dostawy mam Shinko a i finansowo jestem średnio przygotowany to właśnie zakupiłem Shinko F005 Advanced, mam już na motocyklu, zrobiłem wczoraj lekko ponad 100 km i jestem prze zadowolony!! Przy hamowaniu trzyma jak dzika (dramat BT) a w zakrętach spokojnie można do stopki się składać i pełna stabilność. Na prawdę w porównaniu do BT-14 to niebo a ziemia, dziś lecę do Bydgoszczy potem na Bajzel w Poznaniu i do domu przez Bydgoszcz także po weekendzie zdam dokładną relację jak się opona sprawuje :)
Awatar użytkownika
legion

Postautor: legion » 13 września 2009, 20:11

i miałeś sie pochwalić jak oponki a tu cisza
Awatar użytkownika
UxY
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: UxY » 14 września 2009, 16:35

No to cyk ;]

Trzeba przyznać że jestem bardzo bardzo miło zaskoczony, jak by nie patrzeć Shinko nie jest marką uznaną na polskim rynku ale naprawdę dają rade.

Jeżdżę dosyć agresywnie i po zrobieniu na przedniej oponie koło 1500 km jestem bardzo zadowolony, opona za tą kasę jest mistrzem, nie mam już uślizgów przyhamowaniu jak na BT-14, w zakrętahc bardzo przyjemnie się prowadzi - naprawdę porządna opona za fajną kaskę.

No i w deszcz zachwuje się bardzo stabilnie i trzeba asfald na dobrym poziomie.

Od razu uprzedzę pytanie - tak pewnie Dunlop D208 czy Diablo Corse to lepsze opony ale....money money money, nie sądzę żeby w tym przedziale cenowym można było kupić lepszą oponę :)

Pozdro!
Awatar użytkownika
kucio1

Postautor: kucio1 » 30 października 2009, 14:05

może by wszyscy napisali na jakich oponach śmigają ja mam przód michelin pilot power 2ct a tył pilot road 2ct
zobaczymy ile wytrzymają...ale na razie nie ma możliwości śmigania
Awatar użytkownika
olo

Postautor: olo » 30 października 2009, 19:48

ja śmigam na Bridgestone BT 021
z takimi moto kopiłem , oponki były prawie nówki w tym sezonie nie pojeździłem wiele bo jakieś 5 tyś ale w przyszłym sezonie nie mam się jeszcze o co martwic spokojnie następne 5 zrobią na pewno.
Codo samych opon to mieszane mam uczucia :-/
w sumie szybko łapią temp i cackiem nieźle kleją ale dupka parę razy przy prędkościach 120-140 mi ujechała :-o
przód za to pięknie daje rade.
następne będą zapewne inne i tu liczę na wsze opinie ;-)
Awatar użytkownika
UxY
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: UxY » 30 października 2009, 21:31

Aktualnie na tył mi wskoczył Dunlop D207 - cóż rewelacja :) Co prawda zapewne po jakiś 7 tys opona będzie do wymiany ale trzyma się bardzo dobrze - aż za ;]
Awatar użytkownika
panas

Postautor: panas » 07 listopada 2009, 07:06

d207 jest najbardziej opona turystyczna z oferty dunlop do xx ja tez mam zalozona i mysle ze wiecej zrobie niz 7 tys oczywiscie zalezy od stylu jazdy teraz przez zime musze nazbierac na przod oczywiscie tez d207 ogulnie dla mnie oponki super
PANAS
Awatar użytkownika
kucio1

Postautor: kucio1 » 09 listopada 2009, 21:45

już wiem na jakich oponkach śmiga część forum...a jak z ciśnieniem tj w manualu 2,5 i 2,9 czy niższe??Obniżacie ciśnienie jak jedziecie na zakręty??
Dziękuję
Awatar użytkownika
olo

Postautor: olo » 09 listopada 2009, 22:13

ja zawsze 2,9 przod i 2,9 tyl
Awatar użytkownika
UxY
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: UxY » 10 listopada 2009, 00:26

ja tam samo 2,9 na oby kołach. Jak tylko cos nie tak jest z ciśnieniem to zaraz czuć e wężykuje.
Awatar użytkownika
Smoku
Kontaktowanie:

Postautor: Smoku » 08 lutego 2010, 11:41

To i ja się dorzucę - Pilot Power 2CT ciśnienie 2.9

Nie ma lepszych i w przystępnych cenach da radę je złapać. Mi wystarczają na ok. 12-13 tyś turystycznej jazdy [głównie długie trasy]. Trzymanie w zakrętach rewelacyjne nawet przy pełnym obciążeniu bagażowym i dwoma osobami na pokładzie.

Następne też będą Power'y :)

Smoku
Smokiem, Smokiem nie jaszczurką!
Ja nie robię językiem tak: ssssssssss...
Awatar użytkownika
iksiks

Postautor: iksiks » 08 lutego 2010, 17:12

Hello
Jeżdżę na Michelinach Pilot Road 2, zrobiłem 10 tyś km i mam zamiar polecieć na nich jeszcze na Bałkany. Do szybkiej i dalekiej turystyki jak dla mnie oponki znakomite. Trzymają do zamknięcia i starczają na wiele km. Ciśnienie 2,9.
pozdrawiam
iksiks
Awatar użytkownika
Norbi

Postautor: Norbi » 09 lutego 2010, 19:09

Tak samo Pilot Road 2CT
Przelatane 5 kkm i dzialaja calkiem ok
- mam kumpla ktory na takich w xx ma juz zrobione ok 24 kkm a lekkiego zycia u niego nie maja

Sadze ze jako uniwersalne sprawdzaja sie znakomicie

Cisnienie 2,9 - nie polecam ladowania 2,5 na przod bo przy wiekszych predkosciach nie chce skrecac :)

Wróć do „Koła/Ogumienie”