Przednie zawieszenie gaźnik/wtrysk- takie samo?

Wszelkie dyskusje na temat modyfikacji i problemów z zawieszeniem, oponami, trakcją, napędem i hamowaniem.
Awatar użytkownika
Seth2305

Przednie zawieszenie gaźnik/wtrysk- takie samo?

Postautor: Seth2305 » 12 października 2018, 09:19

WItajcie.

Mam pytanie dotyczące lag i półek. Czy takie same są w wersji gaźnikowej od 98 r względem wtryskowej z 00? Po złożeniu okazało się, że przy prostej kierownicy koło jest skoszone na lewo (miałęm wymuszenie i dzwona). Jeszcze nie rozebrałem co prawda ale wydaje mi się, że jak krzywe to lagi i półki, bo wątpię żeby mocowanie sworznia w ramie się ugięło a lagi były proste. Szukałem i znalazłem jedno może dwa zawieszenia od wtrysku a tak to tylko gaźnik. Ma ktoś z Was wiedzę czy jest różnica w tych rocznikach. Przypomnę, że mam wtrysk z 00r.
Dzięki za odp. i pzdr.
Awatar użytkownika
emil
Administrator

Re: Przednie zawieszenie gaźnik/wtrysk- takie samo?

Postautor: emil » 12 października 2018, 09:34

Poluzuj śruby na lagach w półkach, górną nakrętkę półki, odkręć błotnik i spróbuj sobie to koło ustawić - jak w rowerze - koło między kolana a kierownicą ustaw, bo pewnie poskręcałeś na siłę bez sprawdzenia osiowości. Możesz się zdziwić. Zgiętą lagę było by widać i pod palcem czuć, bo się załamuje, do tego uszczelniacz zaraz leci i żyga olejem. Pytanie, czy obie połówki kierownicy masz w ogóle pod tym samym kątem od osi moto odchylone?

Co do zawieszenia to nie wiem, ale koło jest inne, tarcze hamulcowe inne, łożyska koła chyba też, wiec może i same golenie się różnią? Ktoś tu wspominał o innym kącie główki ramy w obu modelach, stąd może zawieszenia mają inną długość - tu pytanie dla forumowych specjalistów :)
Awatar użytkownika
florius

Postautor: florius » 12 października 2018, 11:45

Emil mądrze prawi.
A co do pasowania elementów to najłatwiej jest zerknąć do jakiegoś sklepu online z katalogiem części i porównać numery z poszczególnych roczników.
Na przykład tutaj:
https://www.bike-parts-honda.com/honda- ... /2001/2582
Awatar użytkownika
BIAŁY

Postautor: BIAŁY » 13 października 2018, 10:34

Pomiędzy wersją wtryskową i gaźnikową są różnice w zawieszeniu. Podstawowa to długość lag , we wtrysku są 5mm krótsze. Inne są panewki lag a co za tym idzie golenie też się różnią gniazdami na panewki.
Czy lagi są proste najłatwiej sprawdzić unosząc delikatnie przód moto i po poluzowaniu rur w obydwu półkach i kierownicach próbujemy obrócić lagą wokół własnej osi.
Awatar użytkownika
lysout

Postautor: lysout » 16 października 2018, 19:02

Ośki też są inne. Jest sporo różnic. Moja rada: rozbierz przodek i daj do prostowania, zapłacisz z 200 zł i będziesz miał wszystko proste, jak będziesz szukał na rynku wtórnym, to i tak na 90 % będzie to jakiś prostowany przodek. Z Twojego opisu wynika, że jest lekko tylko zgięty, więc prostowanie to nie grzech.
M10, K750, M72, XJ 600, Dual, Thunderace, CB 1000, XJR 1300, CBR 1100 XX, CBR XX Turbo GT 28 RS, H-D Fat Boy TC 88, BMW R1100R

Wróć do „Zawieszenie / Koła / Hamulce”